MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet » Kızılay’dan Filistinli yetim çocuklar için yardım kermesi
Kızılay’dan Filistinli yetim çocuklar için yardım kermesi

“KARTAL KIZILAY ŞUBESİ KADIN KOLLARINDAN KİMSESİZ ÇOCUKLAR İÇİN KERMES”

Filistinli yetim çocuklar yararına düzenlenen kermes Orhantepe Tamirhane Camii önünde kuruldu.Hediyelik eşyadan birçok ürünlerin oluşturduğu kermesin tüm geliri yetim çocuklar için kullanılacak.

Kartal Kızılay Şubesi kadın kolları Başkanı Ayşe Neşe Kaynar ,yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte kermes düzenledik kermesin tüm geliri Filistinli yetim çocuklarımız için kullanılacak .İki gün sürecek olan kermesimiz daha sonralarıda farklı yerlerde devam edecek ifadesini kullandı.

“KARTAL KIZILAY HASTANESİNDEN VATANDAŞLARA ŞEKER VE TANSİYON ÖLÇÜMÜ”

Kermeste Kartal Kızılay hastanesi tarafından kurulan stantda sağlık ekipleri vatandaşların şeker ve tansiyon ölçümünü yaptı.Programın açılışını Kartal Belediye Başkan yardımcısı Adem Uçar, Kartal belediyesi Başkan Danışmanı Düzgün Çapar, Kartal Kızılay Şube Başkanı Hüseyin Özkul ,Kartal Kızılay şubesi yönetim kurulu üyesi Kemal Berk,Kartal Belediyesi Kartursaş Aş.Yönetim kurulu başkanı Rıfat Demirhan ,Kartal Kızılay şubesi yönetim kurulu üyesi Sevim Erdoğan, Kartal Kızılay Şubesi kadın kolları Başkanı Ayşe Neşe Kaynar gerçekleştirdi .

mask

+6Haber albümü için resme tıklayın+ABONE OL

Türk Kızılay Ankara Kadın Kolları’nın teklifi ile Aydın‘ın Efeler ilçesinde de “Kızılay kadınları Filistin’deki yetimlere sahip çıkıyor” isimli bir kermes gerçekleştirildi. İl Şubesi Kadın Kolları tarafından şube binasının arka bahçesinde düzenlenen kermeste, Kızılay gönüllüsü kadınların evlerinde hazırladıkları gıda ürünleri satışa sunuldu. Koronavirüs salgını dolayısı ile kermese sadece Kızılay yöneticileri ve gönüllüleri davet edildi. 2 bin 500 lira gelirin elde edildiği kermese, isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever iş adamı da 71 bin lira bağışladı.

73 BİN 500 LİRA TOPLANDI


Kızılay Aydın Kadın Kolları Başkanı Gönül Mezkit, Filistinli yetim çocuklara yardım için 73 bin 500 lira topladıklarını söyledi.
Kermesin düzenlenmesinde emeği ve katkısı bulunan herkese teşekkür eden Başkan Mezkit, “Tamamen gönüllülerimizin katkı ile bir kermes yaptık. Ekip ruhu içinde güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Bu tür organizasyonların devamı için herkesin desteğini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Galeri
📆 02 Temmuz 2021 Cuma 12:51   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir