MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Eksper Haber » Belediye, GÜNDEM, maltepe, Manşet » Küçük eller, büyük hayallerle Maltepe’de buluştu
Küçük eller, büyük hayallerle Maltepe’de buluştu

Maltepe Belediyesi ve İstanbul Gençlik Platformu işbirliğiyle düzenlenen “Küçük Eller Büyük Hayaller” seminerleri başladı. 12 hafta sürecek eğitimde 7-10 yaş arası öğrencilere iletişim becerisi, problem çözme, özgüven, el becerisi, ekip çalışması ve yaratıcılık gibi alanlarda eğitimler verilecek.

Maltepe Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi, 7-10 yaş arasındaki ilköğretim öğrencileri için anlamlı bir çalışmaya imza attı. Üniversite öğrencilerince kurulan ve çocukların kişisel farkındalıklarını, iletişim becerilerini, yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini attırmayı amaçlayan İstanbul Gençlik Platformu’nca düzenlenen “Küçük Eller Büyük Hayaller” seminerleri, Yaşar Kemal Kültür Merkezi ve Bilim ve Düşler Merkezi’nde başladı. 12 hafta sürecek eğitimde 7-10 yaş arası öğrencilere afet yönetimi, iletişim becerisi, bilim etkinlikleri, problem çözme, senkron çalışması, eşitlik ve haklar, özgüven, el becerisi, ekip çalışması, farkındalık ve hayaller, canlandırma becerisi ve yaratıcılık gibi alanlarda eğitimler verilecek.

İlki düzenlenen seminerlerde çocukların kendilerini tanıtıp kendilerine bir sıfat seçmesi istenirken hayallerini resme dökerek becerilerini göstermesi amaçlandı. Etkinliği büyük bir ilgiyle izleyen ve hayallerini yansıtan çocuklar mutlu olurken, veliler de belediyeye böyle bir imkan sağladığı için teşekkür etti. (08.01.2023)

📆 09 Ocak 2023 Pazartesi 12:14   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir