MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, GÜNDEM, maltepe, Manşet » Maltepe Belediyesi’nden SMA’lılara destek koşusu
Maltepe Belediyesi’nden SMA’lılara destek koşusu

Maltepe Belediyesi, Spinal Muskiler Atrofi olarak adlandırılan (SMA) hastalarının tedavilerine destek olmak için  koşu düzenliyor. Maltepe Belediyesi’nin SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği’yle ortaklaşa düzenleyeceği “Run For SMA 6K” koşusu 3 Ekim Pazar günü saat 09:00’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Orhangazi Şehir Parkı’nın İdealtepe’deki atletizm sahasında gerçekleşecek. 

“Hayata Birlikte Tutunalım” (Let’s hold on to life together) sloganıyla yapılacak koşuda SMA hastası bireylerin ve ailelerin tıbbı ihtiyaçlarını karşılamalarına, hayatlarını kolaylaştırmalarına, tedavi olanaklarına ulaşmalarına, toplumun bilinçlendirilmesine katkı sunulacak. 

ÜNLÜ İSİMLERDEN ANLAMLI DESTEK 

Koşunun tanıtım toplantısı 29 Eylül Çarşamba günü saat 13.00’de Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde Galeri A+B’de düzenlenecek. Toplantıya ünlü teknik direktör Yılmaz Vural, MasterChef Türkiye isimli yemek  yarışma programının eski yarışmacılarından müzisyen ve sporcu Yasin Obuz, video içerik üreticisi Halil Söyletmez, oyuncu Özkan Sağın ve Doğa Konakoğlu, pandemi döneminde sosyal medyada büyük ilgi toplayan “Pandami” isimli müzik grubu katılacak.

NASIL KATILACAKSINIZ? 

Koşuya katılmak isteyenler Maltepe Belediyesi’nin www.maltepe.bel.tr isimli resmi internet sitesine girerek “Run For SMA 6K” katılımcı formunu doldurduktan sonra  çıkacak linkten SMA hastaları için gönüllü olarak bağış ve destek  katkısında bulunabilecek. 

Koşu günü en geç saat 08:30’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Orhangazi Şehir Parkı’nın İdealtepe’deki atletizm sahasında bulunması gereken vatandaşlar  Covid-19 önlemleri kapsamında Aşı Kartı veya 48 saatlik negatif PCT testi göstermek zorunda. (28.09.2021) 

📆 28 Eylül 2021 Salı 13:47   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir