MENÜ ☰
Eksper Haber » GÜNDEM, Manşet, Toplum » Meteoroloji’den kuvvetli yağış ve kar uyarısı
Meteoroloji’den kuvvetli yağış ve kar uyarısı

Meteoroloji’den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Orta ve Batı Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusu sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz kar yağışlı olacak. Deprem bölgesinde hava parçalı ve az bulutlu olurken hava sıcaklıkları 11 ile 16 derece arasında değişiyor.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve kar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kastamonu kıyıları, Sinop, Batman ve Siirt çevrelerinin yerel olmak üzere yağmurlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Kastamonu’nun iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Trabzon, Rize ve Artvin kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

📆 23 Şubat 2023 Perşembe 15:54   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir