MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet » Milletvekilliği düşürülen Berberoğlu: Cezaevinden çıktığım zaman da bu bir teneffüs demiştim
Milletvekilliği düşürülen Berberoğlu: Cezaevinden çıktığım zaman da bu bir teneffüs demiştim

Haklarında kesinleşmiş yargı kararları olduğu gerekçesiyle CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, HDP İstanbul Milletvekili Musa Farisoğulları’nın milletvekillikleri düşürüldü. Kararın ardından açıklama yapan Berberoğlu, yakın zamanda hapishaneye teslim olacağını ve kalan 18 aylık cezasını yatacağını söyledi.

Berberoğlu, TBMM’de aldığı hapis cezası Genel Kurul’da okunup, milletvekilliğinin düşürülmesi kararı alındığında CHP Genel Merkezi’ndeydi. Kararın hemen ardından yaptığı açıklamada Berberoğlu, yakın zamanda cezaevine teslim olarak, kalan 18 aylık cezasını yatacağını söyledi.

“ŞAŞKINLIK YARATMADI”

Cezaevinden tahliye olduğu dönemde de “bu bir teneffüs” açıklaması yaptığını hatırlatan Berberoğlu, “Dolayısıyla bu karar benim için sürpriz olmadı, şaşkınlık yaratmadı” dedi. Berberoğlu, bu karara şaşırmamasını da, “Türkiye’de kendisinin cezaevinden tahliye olmasından itibaren demokrasi koşullarında herhangi bir düzelme olmamasına” bağladı.

Berberoğlu şöyle konuştu;

*Genel Başkanımızın geçen hafta ifade ettiği üzere, Demokrasi için bedel ödenecekse, bu bedeli önce CHP’liler öder.

*Ben de bu bilinçteyim ve bu vicdan rahatlığı içinde Meclis’te yaptıklarım ve yapamadıklarımdan dolayı hepinizden helallik istiyorum.

*5 yıl müddetle belki siyaset yasağı uygulanacağı için belki karşınızda olamayabilirim. Ama bilin ki, her zaman CHP’liyim, CHP’li kalacağım.

70 AY CEZA ALMIŞ, 17 AY YATMIŞTI

Enis Berberoğlu 70 ay ceza almış, bunun 17 ayını cezaevinde geçirdikten sonra tahliye edilmişti. 2018 seçimlerinde CHP’den yeniden İstanbul Milletvekili seçilen Berberoğlu, vekilliğinin düşmesi üzerine indirimlerin düşmesinden sonra kalan 18 aylık cezasını yatmak üzere yakında cezaevine gireceğini açıkladı.

📆 04 Haziran 2020 Perşembe 23:04   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir