MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, GÜNDEM, Manşet, Toplum » Nâzım Hikmet 121’inci yaş gününde Maltepe’de anıldı
Nâzım Hikmet 121’inci yaş gününde Maltepe’de anıldı

Vatan şairi Nâzım Hikmet, doğumunun 121.’inci yılında Maltepe’de düzenlenen bir programla anıldı. Onlarca şiir severin katıldığı etkinlikte Nâzım Hikmet’in şiirlerinden bestelenen şarkılar, büyük bir coşkuyla birlikte söylendi.

Maltepe Belediyesi, düzenlendiği bir anma programıyla Nâzım Hikmet’in 121’nci yaş gününde andı. Gazeteci-yazar Nebil Özgentürk’ün “Nâzım Aramızda” belgeselinin gösterimiyle başlayan geceye onlarca şiir sever katıldı. Şairin hayatından kesitlerin gösterildiği belgesel izleyenlerce ayakta alkışlandı. Daha sonra Nâzım Hikmet’e benzerliğiyle de dikkat çeken oyuncu Şahin Sancak, şairin sevilen şiirlerini seslendirdi. 

“GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ ÇOCUKLAR…”

Müzisyen Serenad Bağcan, şairin şiirlerinden bestelenen “Karlı Kayın Ormanında”, “Seviyorum Seni” ve “Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar” gibi sevilen şarkıları okudu. Gecenin sonunda herkes ““Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar” şarkısını birlikte okudu. Yer yer duygulu anların yaşandığı gecede konuklar Nâzım Hikmet’in şair kimliği üzerine de kısa konuşmalar yaptı. (16.01.2023) 

Tarih : 16.01.2023

Haber Fotoğrafları

📆 17 Ocak 2023 Salı 13:37   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir