MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Belediye, Manşet » Nedim Şener ve Arınç arasında yüksek gerilim!
Nedim Şener ve Arınç arasında yüksek gerilim!

Gazeteci Nedim Şener ve YİK üyesi Bülent Arınç arasında canlı yayında gergin anlar yaşandı.

Şener Habertürk ekranlarında katıldığı programda Arınç’ın FETÖ’den yargılanan damadı ile ilgili verilen kararı eleştirdi. Eleştiriler üzerine Bülent Arınç canlı yayına bağlanarak açıklama yaptı.

Arınç programda şu ifadeleri kullandı;

EVLADIM KARAR MEMNUNUM
”Allahtan korkun herkesin evladı var. İsmini bahsettiğiniz kişiden ben evladım kadar memnunum. Sakız gibi sürekli isminin zikredilmesi doğru değil. Nedim Bey’i Uğur Dündar’ın yanında görmüştüm. Uğur Dündar’ı severim, iyi bir gazetecidir, çok da faydasını gördüm Meclis Başkanlığı dönemimde. Ama Nedim Şener hakkında çok yanılmışım. Dün, evvelsi gün de dinledim. 80 yaşındaki kadın gazeteci 3 yıl sonra cezaevinden çıkmış, ama Nedim Şener hop oturup, hop kalkıyor. Nedim Şener neredeyse idam olsa edin diyecek. En azından biraz meslaktaş dayanışması olur. ”

‘Nedim Şener Ergenekon ve Balyoz’un intikamını almak istiyor. Diyelim ki hakkında bir iddia var. Savcı soruşturma açacak. Varsa iddianame yazacak, sonra ağır cezada yargılanacak. Karardan sonra istinaf var, Yargıtay var, Anayasa Mahkemesi ve AİHM var. Henüz kesinleşmemiş bir karar konusunda nasıl böyle konuşursunuz. Bilmem ne kadar konuşmuşlar diyorlar. Aynı hastanede iki uzman konuşmuşsa bunun ne sıkıntısı var. Lütfen isim vererek o kişi hakkında artık yorumda bulunmayın. Sayın Şener’e göre ağır müebbet alırsa zil takıp oynuyor, ama bozuyorsa en azılısıydı nasıl ceza almaz diyor. ”

POMPACILIK YAPAN DANIŞTAY ÜYESİ İLE TEMİZLİĞE GELEN ŞUBE MÜDÜRÜ KİMDİR?
İlerleyen dakikalarda ise Nedim Şener Arınç’a röportajda bahsettiği pompacılık yapan danıştay üyesi ile temizliğe gelen şube müdürünün kim olduğunu sordu.

Şener’in sorusuna Arınç ”Senin konuşman da tam bir facia. isimleri soruyorsun. Dünyada böyle bir şey yoktur. Siz böyle mağdurlar olmadığını iddia ediyorsunuz. Senin görevin değil, benim de görevim değil.” dedi.

Bunun üzerine Şener ise Arınç’a ” Siz üzülmekten başka bir şey yapmıyorsanız biz yapalım. Verin isimleri OHAL komisyonuna iletelim. Bana isimleri verin ben ilgilenmek istiyorum” şeklinde yanıt verdi. siz yoktur diyorsanız. ben ilgilenmek istiyorum. ben ilgileneyim diyorum.” şeklinde yanıt verdi.

Arınç’ın Nazlı Ilıcak ile ilgili sözlerine ise Nedim Şener şu şekilde yanıt verdi;

”Nazlı Ilıcak ile beni kıyaslamaya çalışıyor. Nazlı Ilıcak’a gazeteci diyen bana gazeteci demesin zaten. O gazeteler, o köşe yazıları gazetecilik mi, değil mi ona bakmak lazım. Ilıcak ve Altan’ın Erdoğan ile ilgili sözlerine neden karşı çıkmadı. O zaman niye şu andaki gibi yayına bağlanıp tepki göstermedi’

📆 08 Kasım 2019 Cuma 01:28   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir