MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet » “Özkan Özdemir Makam mevki için değil CHP menfaati için buradayız”
“Özkan Özdemir Makam mevki için değil CHP menfaati için buradayız”

CHP Kartal İlçe Başkan Adayı Özkan Özdemir Yerel Basın ile kahvaltıda bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkan Adayı Özkan Özdemir Kartal yerel basını için organize ettiği kahvaltıda kendisine sorulan soruları yanıtladı

Sözlerine Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanına uzlaşmacı – birleştirici tavırlardan dolayı ve 2019 yerel seçimlerindeki başarısından dolayı teşekkür ederek başlayan Özdemir daha sonra Canan Kaftancıoğlu, Muammer Çelebi, Ekrem İmamoğlu ve Gökhan Yüksel nezdinde tüm partililere teşekkür etti.

Konuşmasının devamında otobiyografisi hakkında bilgiler veren Özdemir seçilmesi halinde ekibinde basınla iletişimden sorumlu başkan yardımcısı bulunacağını, her ay parti ile ilgili bilgileri medya desteğiyle örgüte duyurmak istediğini bildirdi.

Konuşmasının ardından basın ile soru cevap şeklinde geçen toplantının ana hatları aşağıdaki gibi gerçekleşmiştir.

Yalçın BEL : Adaylık hususunda Belediye Başkanı ile istişare yaptınız mı?

Özkan ÖZDEMİR : Belediye Başkanımız da 417 delegeden birisidir. Kendisini çok eskiden tanırım. Kendisiyle aynı mahallede büyüdüm aynı halı sahada top oynadım. Kendisiyle her zaman görüştüğüm için bir sıkıntı görmüyorum. Kendisinin açık desteği olan bir aday olduğunu biliyorum ama ben kendisinden kongre salonunda oyunu alacağıma inanıyorum. Seçimi kazanacağımı düşünüyorum.

Fethi SATICI : Niçin aday oldunuz? 417 delegeye mesajınız nedir?

Özkan ÖZDEMİR : Ben CHP içinde büyüdüm. İçinde büyüdüğüm partide tek bir hedefim var. Seçimi kazandıktan sonra tüm adayların bilgi birikimini işin içine katacağım. Kırgınlıkları küskünlükleri sona erdireceğim. CHP’nin tek bir hedefi kalmıştır. O da ülke genelinde iktidar olmak.  Hiçbir insanı dışarıda bırakmamak için adayım. Tüm örgütü kucaklamak için adayım. Kazansam da kazanmasam da partime sırtımı dönmeyeceğim. Meclis üyeliğinde 20. Sıradaydım. Partimize seçilemeyeceğiz diye gönül koymadık. Makam mevki için değil CHP menfaati için buradayız.

Nuray YILMAZ : Genç bir adaysınız. Genç oluşunuz avantaj mı dezavantaj mı? Daha önceki seçimlerdeki gibi birleşme olacak mı? Tek bir oy dahi alsam seçime gireceğim diyor musunuz?

Özkan ÖZDEMİR : Diğer aday olan üç arkadaşla yaptığımız görüşmelerde ailelerine bu süreçte vakit ayıramadıklarını söylediler. Ben diğer üç aday arkadaşıma şunu söyledim. Ailelerinize haksızlık yapmayın ben gencim, bekarım (gülüşme). Gençliğim benim için avantaj. Ben gençliğimle, enerjimle parti içinde kemikleşmiş yaşı büyük abilerimizin direncini kıracağımı düşünüyorum. Aday olmak için yola çıkan arkadaşların yüzde 10 imzasını alması gerekir. Ben 1 oy dahi alacak olsam çekileceğim demiyorum, ben bu seçimi kazanacağım diyorum.

Nergiz SÜSLÜ : Bazı ilçelerde her ne kadar belediye başkanı seçime müdahil olmayacağını söylese de bunun böyle olmadığını gördük. Kartal’da gerçekten Kartal Beled,ye Başkanımız herhangi birinizi destekliyor mu?

Özkan ÖZDEMİR :  Kartal Belediye Başkanımız siyasetin içinden gelmiş arkadaşımız. Siyasetin içinden gelmiş başkanın bir adayı desteklemesi en doğal hakkıdır. Ama belediye başkanın adayı olarak kişilerin kendini tanıtması doğru değildir. Belediye Başkanımız şahsımı değil başkasını desteklerse de kendisine gönül koymayız. Belediye Başkanımızın açık açık bir adayı destekleyeceğini düşünmüyorum.

Aytekin YAŞAR : Genel başkan geldiğinde basını çağırmadı. İlçe binanız yok bunun sözünü verebilir misiniz?Mevcut İlçe Başkanı bu vadini yerine getiremedi .

Özkan ÖZDEMİR : Biz seçilirsek sizi ağırlayacağım. Basının özgürlüğüne inanıyoruz. Basının gücü olmadan hiçbir şey yapamayız. Özkan Özdemir olarak tek başıma bina için söz veremem ama örgüt bize destek verirse hep beraber bunu yapabiliriz. 15.829 üyeye tek tek ulaşıp hepsinden karınca kararınca destek isteyebiliriz.

Kartal yaşam Gökhan : Özkan Özdemir için kültür sanat neyi ifade eder? Bunun için ne yapacaksınız?

Özkan ÖZDEMİR :  Ailecek sanatın Türk Halk Müziği kanadında varız. Bizim için çok önemli. Geçmiş dönem başkanımız Altınok Öz’ün sanat için yapmış olduğu yaşam kalitesini yükseltme birimleri var.

Selim AKDOĞAN : Belediyenin işaret ettiği bir aday var, eğer siz seçilirseniz belediye ile aranız nasıl olacak? Delegelerin yaş ortalaması orta ve orta yaşın üzerindedir. Siz gençsiniz burada nasıl etkiniz olacak? Kartal’da tanınmış bir siyasetçinin yakınısınız bunun etkisi nasıl olacaktır?

Özkan ÖZDEMİR :  Gökhan Bey ile gençlik bakımından en uyumlu çalışacak adayım. Beni desteklese de desteklemese de aramızda sorun olmayacaktır. AKP yerel yönetimleri ile başarılı olmuştur. Bunun için de örgüt gerekmektedir. Delegelerin çoğu beni tanıyor sıkıntı olmayacaktır. Sorduğunuz isimden önce babam Muammer Özdemir de bu partide 4 dönem görev almıştır. Baraj altındayken de görev almıştır. Siyasetteki çizgi noktasında CHP’den ayrılmayan bir aileyiz. Her döneminde partinin içindeydik. Sorunuzun muhatabı ben değilim o dönemdeki akrabalarımdır.

Yüksel FIRAT : Belediye başkanı (şahsi olarak değil bir kurum olarak) ve ilçe örgütü ikilemi bir dönem parti içinde sıkıntılar yaşatmışken, geçmiş dönemlerde olumsuz örnekler varken adayların birliği, belediye – ilçe örgütü hiyerarşik yapısını gözeteceğinizi ortaya koydunuz. Bu birliği sadece parti üyelerinin değil parti seçmenlerinin aynı zamanda bir iktidar hedefinde Kartal tüm demokratik güçlerin birliği ve ittifakı noktasında bir öngörünüz var mıdır?

Özkan ÖZDEMİR :  CHP, 45.829 üyesi ile tek başına bu işi başarabilecek bir kurum değil. Bütün STK’lar, sendikalar, meslek odaları bu işin içinde olmalı. Yeter ki konuşmasını, anlatmasını bilin. Karşınızdakinin sizi anlamaması mümkün değil. Belediye – ilçe ayrımı söz konusu değil. Bizim asıl hedefimiz İstanbul’daki 39 ilçeyi kazanabilmek. İlçe – belediye kavramını kabul etmiyorum. Tek gerçek CHP’dir, CHP örgütüdür. Kesinlikle bir kaos yok. Sayın Muammer Çelebi’den aldığımız çıtayı yükseğe taşımak istiyoruz. Kesinlikle ilçe – belediye ayrımı olmayacak. CHP örgütü içerisinde parti okulunu beklemeden parti içerisinde eğitim düzenleyeceğiz. Kimse uzmanlık alanı olmayan alanlarda çalışmayacak. Tüm partililerin eğitimden geçmiş olması lazım.

Kenan Çakal :Seçildiğiniz takdirdeki yönetim kurulunuzu isimlendirebilir misiniz? Mevcut başkan başarılı dediniz neden bıraktı sizce?

Özkan ÖDEMİR :  Ben CHP içinde çalışan her arkadaşımla çalışırım. Ben seçimi çarşaf listeyle yapalım diye de öneride bulundum. Mevcut başkanımız 3 seçim atlatmış. Tek başına atlatmamış tabi ki de. Almış olduğumuz kültür kendisini eleştirmeyi uygun görmez. Bizim görevimiz kendisini savunmaktır. Eleştireceğimiz yer sadece örgüt toplantılarıdır. Eleştirilerimizi özelde yapacağız. Bu partiyi iktidarda göreceğiz.

Fethi SATICI : Spor kökenlisiniz. Kartal 53 ilden büyük bir ilçe ama spor Kartal’da yerlerde sürünüyor.

Özkan ÖZDEMİR : Ben Selim Akbeniz Hoca’dan çok dayak yedim. (gülüşmeler) Yaşar Buyurmanlar, Aydın Kaya gibi hocalarımızdan ders aldım. Bulvarspor’da lisansım vardı. İnanıyorum ki Kartalspor hak ettiği yerlere gelecektir. İlçe başkanı olarak gerçekçi olarak konuşmak gerekirse Kartalspor başkanlığına aday değilim. Kartalspor’un şampiyon olacağına inanıyorum bu sene.

Necmettin GÜLTEKİN : Mevcut İlçe Başkanı Muammer Bey genelde yapıcı bir dil kullandı. Bir gazeteye “kavganın olduğu yerde aday olmam” demeci var. Bu kavgadan kastı nedir? Belediye ile bir iş tuttuğunuzu düşünmeli miyiz?

Özkan ÖZDEMİR : Genel başkanımız “adalet” yürüyüşünü yaparken de genel başkanımızın yanındaydım bugün de adalet için adayım. “iş tutma” sözünün muhatabı kimdir bilmiyorum ama ben kendi partililerimin özelinde böyle bir şey olacağına ihtimal vermiyorum.

Daha çok soru – cevap şeklinde geçen toplantının sonunda Özkan Özdemir basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı verdi.

Kendisine Eksper Haber Gazetesi olarak başarılar dileriz.

Haber – Foto: Nuray Yılmaz

Galeri
📆 24 Aralık 2019 Salı 00:25   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir