MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, Manşet, pendik » “Pendik Belediyesinden Kariyer Günleri”
“Pendik Belediyesinden Kariyer Günleri”

öğrencilere “Burada yetişip büyüyorsunuz. Gelecekteki hayatınızda Pendik’i unutmayın. Sizlere yatırım yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Pendik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün lise öğrencilerine yönelik düzenlediği Pendik Kariyer Günleri’nin 4.sü başladı. 3 gün sürecek programda 33 üniversite, Yunus EmreKültür ve Sanat Merkezi’nde tanıtım standı kurdu. Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik’te 140 bin öğrenci olduğunu hatırlatarak “Geleceğimiz sizlersiniz. Eğitim noktasında çok iyi dönemdesiniz. Burada yetişip büyüyorsunuz. Gelecekteki hayatınızda Pendik’i unutmayın. Sizlere yatırım yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Prof. Dr. Ömer Bolat’tan öğrencilere “diploma” uyarısı

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, Kariyer Günleri’nden 15 bin öğrencinin yararlanmasını beklediklerini söyledi. Etkinlikte öğrencilere doğru hedefi belirleme, bilinçli tercih yapmalarına yardımcı olmak için bir seminer verildi. Kendi hayat tecrübesini anlatan Sabahattin Zaim Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ömer Bolat, öğrencilere tamamen diploma odaklı düşünmemelerini söyledi. Bir üniversiteden diploma almakla eğitim hayatının bitmediğini vurgulayan Bolat: “Bir diploma asla tek başına yeterli olmuyor. Mezun olduktan 6 ay sonra diploma bilgileri demode olmaya başlıyor. Bu duruma karşı mutlaka kurs, eğitim ve seminerlere katılmak lazım.” dedi.

📆 25 Aralık 2019 Çarşamba 22:56   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir