MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Belediye, Manşet, pendik » Pendik’in ilk “Çocuk Oyunları Sokağı” olacak
Pendik’in ilk “Çocuk Oyunları Sokağı” olacak

Çocukların sokakta seksek, mendil ve köşe kapmaca oynayabileceği Pendik’in ilk “Çocuk Oyunları Sokağı” tamamlanmak üzere. Kumandalı araba pistininde bulunacağı sokak pandemi nedeniyle şimdilik Çarşamba ve Cuma günleri 14.00-20.00 saatleri arasında kullanabilecek.

Pendik Belediyesi şehrin ilk çocuk sokağını Esenler Mahallesi’nde inşa ediyor. Bu kapsamdaBuhara İlkokulu’nun yanındaki Hattat Rakım Sokak, trafiğe kapalı “Çocuk Oyunları Sokağı” haline getirildi. Halen devam eden proje kapsamında sokağın yanına bir de park inşa edildi. 1.000 metrekarelik parkla birlikte Çocuk Oyunları Sokağı, çocukların arkadaşları ve aileleriyle birlikte keyifli zaman geçirebilecekleri bir bölge haline gelecek.

Eski sokak kültürüyle tanışacaklar

Çocuk Oyunları Sokağı’yla çocuklar eski sokak kültürüyle tanışacak. Seksek, köşe kapmaca, labirent vemendil kapmaca gibi geleneksel oyunların yanı sıra sokakta bir de kumandalı araç pisti yer alacak. Bu ay sonunda tamamlanması beklenen Çocuk Oyunları Sokağı’nın gelecekte farklı bölgelerde de inşa edilmesi planlanıyor.

Pandemi nedeniyle çarşamba ve cuma günleri kullanılabilecek

Çocuklar, pandemi sürecinden dolayı sokaktan kısıtlı olarak yararlanabilecek. Bu kapsamda 18 yaş altı çocuklar Çarşamba ve Cuma günleri 14.00-20.00 saatleri arasında Çocuk Oyunları Sokağı’nı kullanabilecek.

Galeri
📆 10 Haziran 2020 Çarşamba 23:14   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir