MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Manşet » Pendik’ten Moğolistan’a Tecrübe Paylaşımı
Pendik’ten Moğolistan’a Tecrübe Paylaşımı

Moğolistan Ulanbator’a bağlı 9 ilçeden biri olan ve Türkiye Büyükelçiliğine de evsahipliği yapan Chingeltei Belediyesi Meclis Üyelerinden oluşan 11 kişilik heyet Pendik Belediyesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm konusundaki tecrübelerimizi aktarmaya hazırız.” dedi.

 2009 yılında imzalanan kardeşlik protokolüyle çeşitli işbirliklerine imza atan Chingeltei ve Pendik Belediyeleri bunu daha da pekiştirmek adına bir araya geldi. Başta “Sıfır Atık” ve “Geri Dönüşüm” konularının ele alındığı toplantıda söz alan Moğol kafilesi sözcüsü Chingeltei Belediyesi Meclis Üyesi Amarbayasgalan Sosorbaram: “Ulanbator’un en yeşil ilçelerinden biriyiz ve bunu muhafaza etme adına geri dönüşüm ve sıfır atık konularında tecrübelerinizden istifade etmek istiyoruz.” dedi.

 Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ise selamlama konuşmasında “Öncelikle Chingeltei Belediyesinden gelen misafirlerimize hoşgeldiniz demek istiyorum, tarihte bilinen en eski Türk yazıtı olan Orhun Abidelerine sizin ülkeniz evsahipliği yapmakta. Ülkemiz, kökleri asırlar öncesine dayanan Türk-Moğol ilişkilerine özel önem atfetmekte ve iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da güçlenmesi yönünde çaba sarfetmektedir.“ dedi. Konuşmasının devamında Pendik Belediyesinin geçtiğimiz günlerde aldığı Sıfır Atık Ödülüne de değinen Başkan Ahmet Cin, bu alanda her türlü desteği vermeye hazırız dedi.

 Toplantı, heyetlerin karşılıklı hediyeleşmelerinin ardından son buldu. Moğol heyeti Pendik Belediyesi Atık Ayrıştırma Merkezi’nde bir dizi incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi alacak.

img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

04 Kasım 2019
📆 05 Kasım 2019 Salı 14:52   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir