MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Manşet » Seçim Sonuçları Açıklandı, Mahalleli ‘kütüphane Kafe’ Olsun Dedi
Seçim Sonuçları Açıklandı, Mahalleli ‘kütüphane Kafe’ Olsun Dedi

Tweet to @Pendik_Belediye

Pendik Belediyesinin Bosnalı Şehit Çocuklar Parkı’ndaki tesisin niteliği için yaptığı seçimsonuçları belli oldu. Parkı en çok kullanan Sapanbağları, Yeşilbağlar ve Yeni Mahalle sakinleri oylarını “kütüphane kafe”den yana kullandı. Seçimde 12 yaş üzeri çocukların yer alması “kütüphane kafe”nin seçilmesinde belirleyici rol oynadı.

Toplam 12 bin 795 metrekare alanıyla bölgenin en önemli parkı olan Bosnalı Şehit Çocuklar Parkı’nı yenileyen Pendik Belediyesi, içinde inşa ettiği kapalı tesisin kütüphane kafe mi, kafeterya mı olacağı konusunda kararı bölge sakinlerine bıraktı. Parktan en fazla yararlanan Sapanbağları, Yeşilbağlar ve Yeni Mahalle sakinleri için seçim yapıldı. 12 yaş üzeri çocukların da katıldığı seçimde bölge sakinleri oylarını “kütüphane kafe”den yana kullandı.Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, bölge sakinlerinin kararı için hayırlı olsun dileklerini sundu ve kapalı tesisin en kısa zamanda “kütüphane kafe”ye dönüştürüleceğini söyledi.

Çocuklar, seçim sonucundan mutlu

Seçime toplamda 705 bölge sakini katıldı. Seçim sonuçlarına göre 658 kişi oyunu “kütüphane kafe”den yana kullandı. Seçimde çocukların da yer alması“kütüphane kafe”nin seçilmesinde belirleyici rol oynadı. Görüşlerini belirten Selen Çolak ve Mina Çolak kardeşler, “kütüphane kafe”den yana oy kullanarak “Geçmişimizi bilmek önemli. Bir boşnak olarak Bosna tarihimizi öğrenmek isteriz. Bu yüzden ‘kütüphane kafe’de Aliya İzzetbegoviç’i anlatan kitapların bulunmasını isteriz.” dedi.

img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

17 Haziran 2019
📆 19 Haziran 2019 Çarşamba 00:09   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir