MENÜ ☰
Eksper Haber » GÜNDEM, İSTANBUL, Manşet, Toplum » Sektör, dünya ihracat liginde ilk 5 hedefiyle HOST Istanbul’da buluşuyor!
Sektör, dünya ihracat liginde ilk 5 hedefiyle HOST Istanbul’da buluşuyor!

Dünya ev ve mutfak eşyaları endüstrisinde en fazla ihracat yapan ülkeler arasında ilk beşe girme hedefine oldukça yaklaşan Türkiye, 9-12 Mart tarihlerinde önemli bir buluşmaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bahar sezonundaki en etkili ticaret fuarı olarak öne çıkan HOST Istanbul 2023, Tüyap Beylikdüzü’nde 16. kez kapılarını açacak.

Fuarın ekonomik katkısına değinen Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur; “Sektörde son 5 yılda birçok ithalatçı firma, üretime döndü ve faaliyetlerine imalatı da ekledi. Dünyadaki tedarik zinciri değişirken, Türk firmalar buna hazırlıklı hale geldi. Pazarda açık bırakılan her kapıyı çalıp, o pazarı doldurmayı başardı. Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörü, her yıl ortalama yüzde 10 büyüyor. Bu büyümesini sürekli dış ticaret fazlası vererek taçlandıran sektör, HOST Istanbul fuarımızda bir araya gelerek, ihracatta 2023 hedeflerine ulaşmada önemli bir adım atacak” dedi.

📆 16 Ocak 2023 Pazartesi 21:41   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir