MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, Manşet, Toplum » ŞİLE BELEDİYESİ MOBİL AŞEVİ ANTAKYA’DA SICAK YEMEK YARDIMI DAĞITIMINA BAŞLADI
ŞİLE BELEDİYESİ MOBİL AŞEVİ ANTAKYA’DA SICAK YEMEK YARDIMI DAĞITIMINA BAŞLADI

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremler sonrasında bölgeye gönderilmek üzere yardım kampanyası başlatan Şile Belediyesi, Hatay ilinde kurduğu Aşevinde sıcak yemek dağıtımına başladı. 

10.000 Kişiye Günde 3 Öğün Sıcak Yemek
Hatay, Antakya’da merkezi bir noktada kurulan ve 10.000 kişiye sıcak yemek verecek kapasiteye sahip Şile Belediyesi Aşevi tırı günde 3 öğün sıcak yemek servis ediyor. Yalnızca konuşlandığı bölgeye değil civar köy, mahalle ve yerleşim bölgelerine de sıcak yemek desteği veren Şile Belediyesi Aşevi bölgede uzun bir süre daha hizmet vermeye devam edecek. 
Şile Belediyesi çalışanlarının Aşevi ve dağıtım organizasyonunu yürüttüğü yardım çalışmasında depremden etkilenen depremzedeler için sıcak yemek haricinde ihtiyaç duydukları yardım malzemeleri de yine bu noktadan dağıtılmaya devam ediyor.  

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ‘Antakya’da Kurduğumuz Aşevimize Lojistik ve Gönüllü Desteğimiz Aralıksız Sürüyor.’
Sıcak yemek ihtiyacının uzun bir süre daha bölgede Şile Belediyesi Mobil Aşevi tarafından giderileceğini bildiren Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ‘’Antakya’da kurduğumuz Aşevimize lojistik ve gönüllü desteğimiz aralıksız sürüyor. Depremzede kardeşlerimizin tüm ihtiyaçları başlattığımız yardım kampanyamız da Şileli hemşehrilerimizin destekleriyle devam ediyor. Tüm olanaklarımızla deprem bölgesinin hizmetinde olmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Yardım Araçları Birer Birer Yardım Bölgelerine Ulaştı
Deprem haberinin ilk anından itibaren organize olan Şile Belediyesi, Şileli vatandaşların da yoğun desteğiyle başlatılan yardım kampanyası kapsamında, bugüne kadar 28 tır bölgeye sevk edildi. Gıdadan giyime, battaniyeden hijyen malzemelerine geniş bir yelpazede hazırlanan yardımlar Hatay, Malatya ve Adıyaman’daki toplama noktalarına birer birer ulaştırıldı ve dağıtımları sağlandı. 

Çalışmalar Devam Edecek
Şile Belediyesi, mobil aşevi ile birlikte sürdürülecek yardım çalışmalarının haricinde bölgenin ihtiyaç duyduğu alanlarda da çalışmalarına devam edecek. 
 

📆 23 Şubat 2023 Perşembe 16:25   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir