MENÜ ☰
Eksper Haber » Büyükşehir belediyesi, Manşet » SİVAS KONGRESİ’NİN 100’NCÜ YILI KUTLAMALARI SUNAY AKIN’IN GÖSTERİSİYLE NOKTALANDI
SİVAS KONGRESİ’NİN 100’NCÜ YILI KUTLAMALARI SUNAY AKIN’IN GÖSTERİSİYLE NOKTALANDI

CHP Genel Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sivas Kongresi’nin 100’ncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında geldikleri kentte bir dizi etkinliklerde bulundu.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun, Sivas’taki son etkinliği, araştırmacı-yazar-şair Sunay Akın’ın Cumhuriyet Üniversitesi 4 Eylül Kültür Merkezi’ndeki gösterisi oldu. Gösteri öncesinde, yaklaşık 1000 katılımcıya, İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde tarihçilere hazırlattığı “Sivas – Milli Mücadele’nin 108 Günü” adlı kitap takdim edildi. Akın, keyifli anlatımıyla katılımcıları tarih yolculuğuna çıkardı. Akın, gösterisini alkışlar eşliğinde tamamlarken, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu ile CHP yöneticileri sahneye davet edildi. Heyet, Sivas Kongresi’nin resmedildiği bir tablo önünde toplu fotoğraf çektirdi. Katılımcılar, toplu fotoğraf çekiminin ardından sahneye çıkarak, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu ile fotoğraf çektirebilmek için birbirleriyle yarıştı.

📆 04 Eylül 2019 Çarşamba 23:18   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir