MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet » “Süleyman Uzunok, Bu Davet İktidar Daveti ,Bu davet Demokrasi Davetidir “
“Süleyman Uzunok, Bu Davet İktidar Daveti ,Bu davet Demokrasi Davetidir “

CHP Kartal İlçe Başkanı Süleyman Uzunok; “Birleştirici olacağız”
Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Süleyman Uzunok, göreve geldikten sonra ilçe binasında “Cumhuriyetimizin 100. Yılı; tek yön iktidar” başlığıyla kitlesel basın açıklaması gerçekleştirdi.

CHP Kartal İlçe Örgütü’nde gerçekleştirilen basın açıklamasına İlçe Başkanı Süleyman Uzunok ve yönetim kurulu üyeleri, Kartal Belediyesi CHP’li meclis üyeleri, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Kartal Belediyesi Başkan Danışmaları, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları ve çok sayıda partili katıldı.

Partide birleştirici olacaklarının altını çizen Uzunok, iktidar yolunda hiç durmadan çalışacaklarının altını çizdi. Uzunok yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Tüm arkadaşlarımızla omuz omuza vererek hem partimizi iktidara taşımak hem Belediye başkanımızın Kartal’a yaptığı ve yapacağı hizmetleri Kartal halkına anlatmak için var gücümüzle gençliğimizin bize yüklediği enerjiyle durmadan çalışacağız

Seçim parti içi bir işleyişti ve geride kaldı bütün yönetim kurulu arkadaşlarımla Örgütümün ve Kartal Halkının emrinde olacağız. Bu görevi benden önce yapan ve bugüne taşıyan Efendi Argunşah başkanıma çıkmış olduğu yolda başarılar diliyorum.

İlçe Başkanlığımız süresince Kadın Kollarımız ve Gençlik kollarımızla birlikte koordineli ve uyumlu bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Görev süremizce tüm örgütümüze eşit mesafede olacağımızı örgütümüzde ötekisi olmayan bir anlayışla çalışacağımızı buradan ilan ediyorum. Bizler yaşanan bu tarihi süreçte birlik beraberliğimizin çok önem arz ettiği bir süreçten geçiyoruz tek bir arkadaşımızı yoldaşımızı küstürmek yada kırmak niyetinde bu güne kadar olmadık bundan sonrada olmayacağız.

Ben değil biz olacağız. Ülkemizin CHP’sine ve Millet ittifakına her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Yerel seçimlerde genişlettiğimiz mevziilerimizi; Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yaparak en ileriye taşıyacağız.

Adalet sopası ile ceberut sistemlerini ve düzenlerini korumaya çalışanlar bu sessiz yığınlardan korkuyorlar. O sebepten bütün güçleri ile bizleri sindirmek, susturmak için ellerinden geleni yapacaklar. Bunu biliyoruz ve korkmuyoruz. Onların giyindikleri zırhları; umudu kuşanmış bir halkın, çelikten inancının önünde koca bir hiçtir. Bizler bu çeliğe su vermeye niyetliyiz.

Bu bilinç ve azimle sol sosyalist emekçi ve devrimci güçler ile ülkemizin tam bağımsızlığı için Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu önderliğinde her zamankinden daha çok çalışacağız

İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı sayın Ekrem İmamoğlu’na her koşulda sahip çıkmaya gerekirse alanlarda direnmeye geliyoruz

Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım ve mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğum örgütümle beraber biz olarak bütün olarak tek yumruk olarak bu ucube anlayışı hep birlikte değiştirmek için var gücümüzle kanımızın son damlasına kadar mücadele etmeye and içiyoruz. Birleştirici olacağız, dünü dünde bırakarak yarınlara odaklanacağız. Adaletli olacağız, örgütümüzün emrinde herkese eşit mesafede ve en önemlisi de her bir üyemizin hakkını hukukunu herkesten önce biz savunacağız ve koruyacağız.

Şeffaf olacağız; süreçlerde ki bütün gelişmeyi öncelikle ilk ağızdan bizden duyacaksınız ve partimizin bütün süreçlerinde en önce örgütümüz ön saflarda yer alacak.
Örgütlü mücadeleden alacağız gücümüzü önceki dönemlerde görev almış bütün yöneticilerimizi sürecin içine katacağız, onların bilgi ve birikimlerinden yararlanıp gelecekle alakalı hayallerinden ve heyecanlarından aldığımız güçle bu seçimi muhakkak kazanacağız. O yüzden Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımak için herkesi göreve davet ediyorum.

Galeri
📆 14 Ocak 2023 Cumartesi 17:34   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir