MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, GÜNDEM, Manşet, SULTANBEYLİ, sultanbeyliği belediyesi, Toplum » Sultanbeyli’de Kültür-Sanat Sezonu Can Atilla Konseriyle Açıldı
Sultanbeyli’de Kültür-Sanat Sezonu Can Atilla Konseriyle Açıldı

Sultanbeyli’de 2021-2022 Kültür-Sanat Sezonu başladı. Sezonun açılışı Can Atilla konseriyle gerçekleşti.

2021-2022 Kültür-Sanat Sezonu başarılı müzisyen Can Atilla konseriyle açıldı. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikle kültür-sanat dolu bir sezonun açılışı yapıldı. Can Atilla Sultanlar Aşkına adlı albümünden birçok parçasını sevenlerinin beğenisine sundu. Yapılan açılış programına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan da katıldı.


Kültür sanat sezonu açılışında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Merkezlerimizde özlemle beklediğimiz kültür etkinliklerimizi gerçekleştirmenin, sizlerin ve Sayın Bakan Yardımcımızın programımıza iştirak etmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Salonlarımız sizi çok özledi. Salgın dolayısıyla etkinliklerimize online olarak devam etmekteydik. Hamdolsun kontrollü sosyal hayatı yaşadığımız şu günlerde kültür-sanat sezonumuzu sizlerin de katılımıyla açıyoruz. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, Uluslararası Kısa Film Yarışması, Yunus Emre Şiirleri Okuma Yarışması, Ahilik Çalıştayı gibi kültür dünyamıza katkı sunan birçok önemli etkinlikle Sultanbeyli’mize kültür kenti olması yolunda büyük bir ivme kazandırdık. Bu sezon da birbirinden zengin kültür-sanat etkinlikleriyle karşınızda olacağız. El birliğiyle var gücümüzle üretmeye, ilçemizi kalkındırmaya devam edeceğiz.” dedi.
Konuşmasında ilçede devam eden projelerle ilgili de bilgiler veren Başkan Keskin, “Kültürel mirasımız olan Aydos Kalesi’ni yakında tarih turizmine kazandıracağız. Her yönüyle ilçemizi kalkındırmaya, geliştirmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
Diğer taraftan Sultanbeyli Tarihi, Aydos’tan Sultanbeyliği’ne gibi kültürel kitaplar yayınlayan Belediye, kültür sanat sezonu açılışında katılımcılara Türkçe şiirin öncüsü Yunus Emre ile Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinden derlediği “Yunus Emre Bize Ne Söyler?” ve “Mehmet Akif Bize Ne Söyler?” eserlerini hediye etti.
Açılış programına katılan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, içinden geçilen pandemi sürecinden sonra müzik gibi kültür-sanat etkinliklerine daha da ihtiyaç olduğunu belirterek, “Kültür; bizimle beraber bütün yaşadığımız coğrafyada bizi net olarak bir arada tutan değerlerimizin tamamıdır: müziğidir, her şeyidir. İnsan bulunduğu coğrafyanın toprağından, suyundan, havasından etkileniyor. Eğer insan ruh, beden ve akılsa; toplumda ruhun yerinde kültür, beden de şehirdir. Belediye Başkanı imar planları yapar. Aslında onlar yan yana dizilmiş binalar değildir. Orada insan bedenine benzer bir yönetim var. Ve toplumda akıl yerine koyduğumuz şey de sanattır. Yaşamak da bir sanattır. O halde toplum hayatı; şehir, kültür ve sanattır. Başka bir şey olamaz. Dolayısıyla kültür sanat sezonu açılışı çok anlamlı bir cümle ve bu anlamlı belediyelerimizi ve hassaten burada belediye başkanlarımızı tebrik ediyorum. Alt yapıdan çıkmış geleceğe koşan bir Ak Parti belediyeciliğinin ve belediye başkanlarımızın vizyonu elbette kültür ve sanattır.” şeklinde konuştu.

📆 12 Ekim 2021 Salı 17:24   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir