MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, Manşet » TDP’li Akgün deprem ve afet bakanlığı kuracağız
TDP’li Akgün deprem ve afet bakanlığı kuracağız

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, Düzce’de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Başkan Akgün, depremin yaralarını hep birlikte saracaklarını ifade ederek, doğal afetlerle etkin mücadele için iktidar olduklarında Deprem ve Afet Bakanlığı kuracaklarını söyledi.

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde 5.9 büyüklüğünde meydana gelen depremde 72 kişi yaralanırken, bazı ev işyerlerinde de hasar oluştu. TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün depremin ardından bölgeye giderek incelemelerde bulundu. TDP Düzce İl Başkanı Sezgin Aktaş’ın da eşlik ettiği incelemelerde Akgün, afetzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti.

 
YARALARI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ

Bir kez daha deprem gerçeği ile karşı karşıya kaldıklarını ifade eden TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, “Merkez üssü Düzce’nin Gölyaka ilçesinde 5.9 büyüklüğünde meydana gelen deprem çevre illerde de hissedildi. Gece saatlerinde olmasından dolayı da vatandaşlarımız büyük bir panik yaşadı. Birçok ev ve işyeri depremde zarar görürken 72 vatandaşımızda yaralandı. Depremde yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Depremde bizi sevindiren taraf can kaybının olmamasıdır. Bizde Türkiye Değişim Partisi olarak deprem bölgesine gelerek afetzedelere destek olduk. İnşallah yaraları hep birlikte saracağız” dedi.

Yaşanan bu depremle gördük ki maalesef afetlere hazır değiliz. En az şiddetli depremlerde bile birçok binamız hasar görüyor.  Yıllar geçmesine rağmen ülkemiz hala olası afetlere hazır değil. Türkiye Değişim Partisi olarak iktidar olduğumuz Deprem ve Afet Bakanlığı kuracağız. Kuracağımız bakanlığımızca ülkemizde bütün illerini olası afetlere hazırlayacağız. Hiçbir ilimizde depreme dayanıksız ve çürük bina kalmayacak. Yıllardır depremlerden ülke olarak çok canımız yaptı. Kısa zaman içerisinde yaşadığımız Marmara Depremi, Düzce Depremi, Van Depremi, Elazığ ve İzmir depremleri de Deprem ve Afet Başkanlığının kurulmasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Ülkemizin coğrafi konumu dolayısıyla depremlerle yaşamayı öğreneceğiz. Ancak  en iyi şekilde iktidar olduğumuzda doğal afetlere hazır olacağız. Hiçbir insanımız afetler yüzünden evsiz kalmayacak, canı yanmayacak” dedi.

📆 26 Kasım 2022 Cumartesi 20:10   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir