MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Manşet » “Turgay Tanülküden Duygulandıran Konuşma “
“Turgay Tanülküden Duygulandıran Konuşma “

Üsküdar Üniversitesi Senatosu tarafından 24 altın değeri yaşatmak amacıyla kamuoyu tarafından alanında örnek olan kişi ve kurumlara verilen Yüksek İnsani Değerler Ödülleri, beşinci kez sahiplerini buldu.

Devlet Tiyatroları Sanatçısı Turgay Tanülkü, törende ödül aldı. Duygu yüklü bir konuşmaya imza atan 66 yaşındaki oyuncu, bu ülkeye çok şey borçlu olduğunu söyledi.

Konuşmasında gözyaşlarını tutamayan Tanülkü, bu ödülü şuan cezaevinde bulunan 725 çocuk için aldığını belirtti, “Ben iyiliği kendime yapıyorum aslında. Özlem duyduklarımı çocuklarla paylaşıyorum” diye konuştu.

Tunaülkü şöyle konuştu: “Aslında iyiliği bu ülke öğretti bana. Ben yetimhaneydim. Babam erken yaşta ölmüştü. Anam üç gün aynı çorbayı koyunca burun kıvırırdık. Anam ‘Sokağa bakın’ derdi. Anlamıyordum. 16 yaşında öğrendim sokağa bakmayı. Sokakta bizden daha kötü olanlar vardı ve 17 yaşımda cezaevine girdim.”

“Bu ülkeye çok şey borçluyum. Yaratandan sonra bu ülkenin insanlarına borçluyum çünkü hep yatılı kaldım. Hep devlet baktı bana ve tanımadığım insanların vergileri, benim kursağımdan ve çocuklarımın kursağından geçiyor. Demek ki bu ülkenin insanlarına minnettarım.”

“İyilik yapmıyorum aslında, iyiliği ben kendime yapıyorum. Özlem duyduklarımı evlatlarımızla paylaşıyorum. Ne zaman cezaevindeki çocuk sokak çocuklarıyla, sokak çocukları senin evindeki çocukla aynı salıncakta hep birlikte sallanırlarsa işte o zaman ülkemde barışı yakalarsın.”

📆 10 Mart 2020 Salı 00:15   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir