MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, Kartal, Manşet » Tuzla Belediyesin’den Anlamlı Temizlik
Tuzla Belediyesin’den Anlamlı Temizlik

BELEDİYE EKİPLERİ TARAFINDAN EVİ DÜZENLİ OLARAK TEMİZLENEN 80 YAŞINDAKİ FATMA TEYZE;

-“ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN”

Tuzla Belediyesi ilçe genelinde tek başına yaşayan, kendisi işini kendisi yapamayan veya ihtiyaç sahibi olan 65 yaş üstü büyükler için özel bir uygulamayı yıllardır aksatmadan sürdürüyor. Tuzla Belediyesi ekipleri, 65 yaş üstü Tuzla sakinlerinin evlerini baştan sonra temizliyor, hatır soruyor ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın selamlarını iletiyorlar. Önceden belirlenen ailelerin evlerini periyodik olarak temizleyen ekipler, geçtiğimiz günlerde 80 yaşındaki Fatma Teyzenin de evini temizledi. Fatma Teyze temizlik sırasında yaptığı açıklamalar duygu dolu anlar yaşanmasına sahne oldu. Fatma Teyze, “ Allah devletimize zeval vermesin,  arkamızda onlar var biz çok rahatız. Yokluğumu yok ettiniz” dedi.

 Tuzla Belediyesi ilçe genelinde tek başına yaşayan, kendisi işini kendisi yapamayan veya ihtiyaç sahibi olan 65 yaş üstü büyükler için özel bir uygulamayı yıllardır aksatmadan sürdürüyor. Tuzla Belediyesi ekipleri, 65 yaş üstü Tuzla sakinlerinin evlerini baştan sonra temizliyor, hatır soruyor ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi selamlarını iletiyorlar. Ekipler düzenli olarak daha önceden belirlenmiş evlere giderek, banyo, mutfak, salon ve yatak odası başta olmak üzere her noktayı titizlikle temizliyorlar.  Bu kapsamda Tuzla Belediyesi ekipleri yalnız yaşayan 80 yaşındaki Fatma Teyzenin de evini temizlediler. Fatma Teyze temizlik sırasında yaptığı açıklamalar duygu dolu anlar yaşanmasına sahne oldu.

“ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN, ARKAMIZDA ONLAR VAR”

80 yaşındaki Fatma Teyze,” Her ay geliyorlar. Allah razı olsun devletimizden. Allah zeval vermesin. Arkamızda onlar var. Biz de çok rahatız. Beni çok sevindirdiniz. Memnun ettiniz. Yokluğumu yok ettiniz. Temizliği de öyle güzel yapıyorlar ki. Beni böyle oturtturuyorlar. Daha ne isteyeyim. Evimi temizliyorlar. Elime çayımı da veriyorlar. Hatırımı da soruyorlar. Her şeyden önce hatırımı soruyorlar” dedi.

Galeri
📆 04 Şubat 2023 Cumartesi 17:48   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir