MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet » Ünlü Sanatçı Kerem Alışık, İBB’de drama eğitimi verecek
Ünlü Sanatçı Kerem Alışık, İBB’de drama eğitimi verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi drama eğitim hizmeti ihalesini ünlü sanatçı Kerem Alışık’ın şirketi kazandı.

11 Şubat 2020 Salı 15:11

Efsane tiyatrocu ve sinema oyuncusu Sadri Alışık’ın, kendisi gibi tiyatrocu ve sinema oyuncusu olan oğlu Kerem Alışık, çocuklara yaratıcı drama eğitimi verecek.

İBB Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün açtığı, “Drama Eğitim Hizmeti Alım İşi” ihalesi sonuçlandı. İhaleyi ünlü sanatçı Kerem Alışık’a ait, “Alışık Tiyatro Film Reklam San. ve Tic. Ltd. şirketi kazandı. 24 Temmuz 2020 tarihine kadar devam edecek olan drama eğitim programı için Alışık, İBB ile 168 bin 720 TL karşılığı ile sözleşme imzaladı. İhaleye teklif veren ikinci firmanın teklifi ise 169 bin 800 TL idi.

Eğitim kime verilecek?

İBB basın danışmanlığı, söz konusu yaratıcı drama eğitimlerinin 7-10 ile 11-13 yaş gruplarındaki çocuklara verileceğini söyledi.

Eğitimin amacı ve kapsamı gereği 9 ilçede 10 ayrı program şeklinde sunulacağını belirten yetkililer, ilgili ilçelerin şunlar olduğunu açıkladı: Güngören, Zeytinburnu, Sultanbeyli, Bayrampaşa, Pendik, Bahçelievler, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Ümraniye.

Drama eğitiminin amacı 

İBB yetkilileri, amaçlarının drama eğitimi ile dezavantajlı çocukların kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemeyi, duygusal ve zihinsel potansiyellerini geliştirerek, eğitimde fırsat eşitliği sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Bir yetkili “Yaratıcı Drama Eğitimi, çok eksenli amaçlara sahip bulunuyor” dedi.

Eğitimin hedefi 

İBB Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü İstanbul Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (İSADEM) çatısı altında sunulacak eğitim programının ilk olduğunu belirten yetkililer, “Drama eğitim programı eleştirel düşünme yeteneğini geliştirme, çocuklarda dil ve ifade becerilerini arttırmak, sosyal ve duygusal gelişimlerini desteklemek, birlikte çalışma becerileri kazandırmak, muhakeme yeteneklerini geliştirmek, problem çözme becerilerini arttırmak, doğaçlama becerilerini geliştirmek olarak planlanmıştır. Çocukların, günlük yaşamda kolayca kendilerini ifade edebilmelerini ve iletişim becerilerini zenginleştirmeyi amaçlayan proje kapsamında; çocukların empati kurma becerilerini geliştirecek eğitim programları izlenecek” dediler.

📆 12 Şubat 2020 Çarşamba 01:57   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir