MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Manşet » ‘VEFA GRUBU’ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM ELİ UZATIYOR’
‘VEFA GRUBU’ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM ELİ UZATIYOR’

Vefa Sosyal Destek Grubu ihtiyaç duyan vatandaşların ellerinden tutmaya devam ediyor.

Vefa Sosyal Destek Grubu ihtiyaç duyan vatandaşların ellerinden tutmaya devam ediyor.

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgenin ardından valilik bünyesinde kurulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların market ve diğer ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalarına devam ederken bir yandan da dar gelirli, ihtiyaçlı ailelerinde de sesi olmayı sürdürüyor.

Çalışma kapsamında il genelinde 112, 155 ve 156 destek hatlarını arayarak yardım talebinde bulunanların ihtiyaçlarını karşılama içinde bulunan ekipler büyük öz veriyle çalışıyor.

Sancaklar mahallesinde oturan E.B’nin “Vefa Sosyal Destek Grubundan” yardım talep etmesi ile jandarma ekipleri,  Düzce Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’ne haber vererek ailenin durumunu belirtti. Bunun üzerine harekete geçen Düzce Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı ekipler, aileyi ziyaret ederek ihtiyaç tespitinin yapılmasının ardından ev eşyası, giyim, gıda, halı, yorgan, battaniye vb. eksik olan tüm ihtiyaçları tamamlandı. Alınan eşyaları jandarma ekipleri ile evine bizzat ulaştıran Düzce Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Gönül Asuk , “Hiç geliri olmayan ve geçim sıkıntısı içinde olan ailemizi jandarma ekiplerinin durumu bildirmesinin ardından vakit kaybetmeden ziyaret ettik. Önce ihtiyaçları tespit ettik. Ekiplerimiz ile birlikte eşyaları tedarik ettikten sonra büyük bir özveri ile çalışan jandarma ekipleri ile ailemize ulaştırdık. Şu ana kadar birçok ailemize, vatandaşlarımıza ihtiyaçlarını evlerini ziyaret ederek ulaştırdık. Mağdur ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

📆 15 Mayıs 2020 Cuma 18:57   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir