MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet » Yarın akşamdan itibaren kar bekleniyor
Yarın akşamdan itibaren kar bekleniyor

Pendik Belediyesi ekipleri, yarın akşam saatlerinden itibaren pazar gününe kadar aralıklarla sürmesi beklenen kar yağışına karşı; 7 kar küreme ve tuzlama aracı, 10 kepçe, 2 greyder ve 4 ekskavatörle 24 saat esasına göre görev yapacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AKOM verilerine göre bu akşamdan itibaren İstanbul’da Sibirya kökenli soğuk ve yağışlı havaların etkisi olacak. Yağışların Perşembe sabah saatlerinden itibaren Pazar gününe kadar aralıklarla kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Tüm kış hazırlıklarını tamamlayan Pendik Beleidyesi ekipleri kar yağışının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı 24 saat esasına göre hareket edecek.

120 kişilik personel görev yapacak

Hava sıcaklıklarının düşmesi ve olası kar yağışına karşı 2 bin 500 ton tuz kullanıma hazır hale getirildi. Ayrıca 7 kar küreme ve tuzlama aracı, 10 kepçe, 2 greyder ve 4 ekskavatör olmak üzere toplam 23 araç ile 120 personel, 24 saat esasına göre mücadele için bekliyor. Öte yandan İBB Karla Mücadele Ekipleri de kentteki anaarterlerde şimdiden önlem aldı. Öte yandan olası kar yağışı öncesinde Afet Koordinasyon Merkezi’nin de (AKOM) uyarılarıyla Pendik Belediyesi tarafından vatandaşlara ücretsiz tuz dağıtımı yapılacak.

📆 07 Şubat 2020 Cuma 09:03   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir