MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Eksper Haber » Manşet » YENİ AÇILAN İŞ YERLERİ İLE KARTAL’IN EKONOMİSİ CANLANIYOR
YENİ AÇILAN İŞ YERLERİ İLE KARTAL’IN EKONOMİSİ CANLANIYOR

Başkan Gökhan Yüksel’den Yeni İş Yeri Açan Esnafa Ruhsat

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da yeni iş yeri açan vatandaşlara ruhsatlarını teslim etti. Ruhsat almaya hak kazanan iş yeri sahiplerini Kartal Belediyesi Ana Hizmet Binasındaki makamında ağırlayan Başkan Yüksel, ruhsatlarını teslim ederek bol kazançlar diledi.

Yaptığı konuşmada ilçe ekonomisi açısından esnafın önemine vurgu yapan Başkan Gökhan Yüksel, “Kartal’da yeni iş yerlerinin açılması hepimiz için çok olumlu bir gelişme. Esnafımız bizim baş tacımız. Esnafımız, ilçe ekonomisini ayakta tutan en önemli dinamiktir. Bugün ruhsat almaya hak kazanan kardeşlerimizi ağırlamaktan ve ruhsatlarını teslim etmekten memnuniyet duyuyorum. Açtıkları iş yerleri bereketli ve bol kazançlı olsun.” diye konuştu.

“Çok Sayıda Projeyi Tamamladık ve Birçok Yeniliğe İmza Attık”

Göreve geldiği günden bu yana devam eden çok sayıda projeyi tamamladıklarını ve birçok yeniliğe imza attıklarını söyleyen Başkan Gökhan Yüksel, çalışmalar hakkında esnafa bilgi verdi. İşverenle iş arayanları bir araya getiren Kariyer Merkezi’ni kurduklarını ifade eden Başkan Yüksel, “İşsizlik sorunu, toplumumuz için en önemli sorunların başında geliyor. İstihdam konusunda adımlar atmak için işverenlerle iş arayanları buluşturan Kartal Kariyer Merkezi’ni kurduk. Personel ihtiyacı olan firmaların bu sistemden yararlanmasını tavsiye ediyoruz. Ayrıca Kartallı komşularımızın istek ve şikâyetlerine daha hızlı çözüm bulmak amacıyla Komşu İletişim Merkezi’ni hayata geçirdik. Komşuluk ve Dayanışma Meydanı’nın ilk etabını bitirmek de bize nasip oldu. Uğur Mumcu Meydanı ve diğer devam eden projeleri bitirmeye çalışıyoruz. Fatih Boylan Parkı gibi yeni parkları komşularımızın hizmetine sunuyoruz. Kartal İskelesi ile ilgili ısrarımız sürüyor. İBB ile bu konuda müşterek çalışıyoruz. Yakın zamanda sonuç almayı umuyoruz. ” diye konuştu.

Galeri
📆 06 Mart 2020 Cuma 23:35   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir