MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, Manşet, pendik » Yıllarca öğretti şimdi öğreniyor
Yıllarca öğretti şimdi öğreniyor

22 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra emekli olan Zarife Akbulak, Pendik Sanat Akademisi Çini Kursu’nda yeteneğini keşfetti. Şimdiye kadar çini tabak, tablo, vazo, ayna, kase ve tepsi yapan Akbulak’ın hedefi şu sıralar proje aşamasında olan özgün çini boy aynası tamamlamak.

Yıllarca Anadolu Ticaret ve Meslek Liselerinde hukuk ve ticaret matematiği gibi dersler verdikten sonra emekli olan Zarife Akbulak, kendini geliştirmek için çini sanatını seçti. 4 yıldır Pendik Sanat Akademisi Çini Kursu’na giden Akbulak “Kursa başlamadan önce yapamayacağımı düşünmüştüm. Ancak öğrendikçe yapabileceğime dair inancım arttı. Yıllarca öğrettim, artık ilgi duyduğum alanlarda öğrenerek kendimi geliştirmek istiyorum.” diyor.

Hedefi özgün bir çini boy aynası yapmak

Pendik Belediyesi kurslarını sanata ilgi duyanlar için büyük bir fırsat olarak nitelendiren Zarife Akbulak, kurs sayesinde çok sayıda arkadaş edindiğini belirterek “Ürettikçe stres atıyorsun, hayata pozitif bakıyorsun. Aynı zamanda yeni arkadaş çevrem oluyor.” diyor. Şimdiye kadar çini tabak, tablo, vazo, ayna, kase ve tepsi yaptığını ve çoğunu sevdiklerine hediye ettiğini söyleyen Zarife Akbulak’ın Çini Sanatı’ndaki en büyük hedefi, şu sıralar proje aşamasında olan özgün çini boy aynasını tamamlayarak sergilemek.

img
img
img
img

06 Ocak 2020
📆 06 Ocak 2020 Pazartesi 20:47   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir