MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet, Toplum » Zabıta Ve İlçe Tarım’dan Balık Denetimi
Zabıta Ve İlçe Tarım’dan Balık Denetimi

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım Orman ve Hayvancılık Müdürlüğü balık avı sezonunun açılmasıyla birlikte başlattığı denetimlerine ara vermeden devam ediyor. Denizlerimizde avlanması yasak olan küçük balıkların yakalanması ve nesillerinin tehlike altında olması denetimlerin önemini bir kat daha arttırdı.

Av yasağının kalkması ve sezonun açılmasıyla birlikte balık tezgahlarında başlayan hareketlilik fırsatçıları iştahlandırdı. Denizlerimizde avlanması yasak olan gelişimini tamamlamamış küçük balıkların avlanması ve buna bağlı olarak balık nesillerinin tehlike altında olması nedeniyle Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım Orman ve Hayvancılık Müdürlüğü tüm ilçe genelinde ve pazarlarda yer alan balık tezgahlarına ortak bir operasyon gerçekleştirdi.

Denetimlerde satışa çıkarılan tüm balık çeşitleri yasaların izin verdiği boyutlara göre ölçüldü. Tezgahlarındaki balık boyutları sınırda olan tezgahlara uyarı tebligatları yazılırken zabıta ekiplerince denetimlerin devam edeceği belirtildi. Yetkililerden yapılan açıklamaya göre vatandaşların balık alırken tazeliğinin yanı sıra boyutlarına da dikkat etmeleri, zira gelecek nesillerin de balık yiyebilmesi için bunun zaruriyet olduğu belirtildi.

📆 06 Kasım 2019 Çarşamba 23:21   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir