MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet » Kartal Belediyesi’nden Anne Çalışanlara 8 Haftalık Ücretli İzin Desteği
Kartal Belediyesi’nden Anne Çalışanlara 8 Haftalık Ücretli İzin Desteği

Tüm Yerel-Sen Sendikası ve Kartal Belediyesi Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Kartal Belediyesi ve Tüm Yerel-Sen arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Kartal Belediyesi ve Birleşik Kamu İş’e bağlı Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel-Sen) arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi, Başkan Gökhan Yüksel’in katılımıyla düzenlenen törenle imzalandı. Sözleşme kapsamında sosyal haklar ile ilgili iyileştirmeler yapıldı.

Kartal Belediyesi Hizmet Binasında gerçekleşen ek sözleşme imza törenine Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yanı sıra; Tüm Yerel-Sen Genel Sekreteri Arap Mucur, Tüm Yerel-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Burak Uzuntaş ve yönetimi, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri ve Kartal Belediyesi çalışanları katıldı.

Tüm Yerel-Sen Genel Sekreteri Arap Mucur yaptığı konuşmada ülkedeki ekonomik ve sosyal duruma dikkat çekerek imzalanan sözleşmeyle ilgili hem sendika temsilcilerine hem de Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e teşekkür etti. Mucur “Burada ayrıca yöneticilerime, yöneticilerimin yanında tüm Kartal Belediyesi memur çalışanlarına ve Kartal Belediye Başkanı Sayın Gökhan Yüksel’e çok teşekkür ediyorum. Bu sözleşmenin hepinize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Arap Mucur’un konuşmasının ardından imzalanacak Toplu İş Sözleşmesi’nin yeni maddeleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Söz konusu yeni maddeler şöyle

  • Doğum yapan kadın çalışana resmi analık izni haricinde 5 hafta olan izin 8 hafta ücretli izin olarak artırıldı.
  • Çalışanlar belediye binası içinde verilen çay hizmetinden sözleşme boyunca yüzde 50 indirimli faydalanacak.
  • İdare, çalışanların beraberliği ve iş barışının korunması için en az yılda bir defa Haziran, Temmuz, Ağustos aylarından birinde piknik düzenleyecek.
  • Taşınma izni olarak 2 gün idari izin verilecek. Çalışanlara; engelli eş ve çocuklarının raporlu dönemleri veya tedavileri ile ilgilenmeleri için yasal izinlerine ek olarak 7 gün ek izin verilecek.
  • Yüksek lisans ve doktora eğitimini sürdüren çalışanlara, ders programı ve öğrenci belgelerini sunmaları şartıyla sendika denetiminde ilgil
Galeri
📆 06 Ağustos 2019 Salı 18:58   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir